Ga naar de inhoud
Direct naar
  • Contact
Aan de slag met de Omgevingswet
Zoeken in deze site
  1. Home 
  2. Actueel 
  3. Nieuws 
Menu
  • Home
  • Actueel
  • Bijeenkomsten
  • Implementatie
  • Oefenen
  • Ondersteuning
  • Contact
  • Contact

Oefenomgeving DSO niet beschikbaar van 6 t/m 26 mei

Gepubliceerd op 16 april 2020

Van woensdag 6 mei tot en met dinsdag 26 mei 2020 wordt een nieuwe versie van het Digitaal Stelsel Omgevingswet (DSO) geïnstalleerd op de oefenomgeving (pre-productie). Hierdoor is het DSO en het Omgevingsloket op deze omgeving in ieder geval niet beschikbaar van 6 tot 13 mei. Van 13 tot 26 mei kunt u wel oefenen, maar kunt u last hebben van (tijdelijk) niet werkende software. Aansluiten is in deze periode niet mogelijk.

Omgevingsloket niet beschikbaar

Het Omgevingsloket is in deze periode niet beschikbaar. U kunt geen gebruik maken van 'Regels op de kaart' en u kunt geen vergunningaanvragen en meldingen indienen.

Oefenen met toepasbare regels en aanvragen ontvangen

U kunt in deze periode ook geen vragenbomen wijzigen en geen nieuwe toepasbare regels toevoegen aan het Register Toepasbare Regels. De vragenbomen die u vóór 6 mei heeft gemaakt, zijn na 26 mei weer beschikbaar.

Oefenen met omgevingsdocumenten

Van woensdag 6 mei tot en met dinsdag 26 mei kunnen ook geen omgevingsdocumenten gepubliceerd worden in de LVBB. Omgevingsdocumenten die vóór woensdag 22 april zijn gepubliceerd, zijn na 26 mei weer beschikbaar. Omgevingsdocumenten die tussen 22 april en 6 mei zijn gepubliceerd gaan verloren. Na 26 mei kunt u deze opnieuw publiceren.

Gebruiken op eigen risico vanaf 13 mei

De installatie van de nieuwe versie van het DSO gebeurt in twee fases. In de eerste fase (van 6 tot 13 mei) wordt de nieuw software geïnstalleerd. Ook de bestanden en gegevens worden dan opnieuw geladen. In de tweede fase (van 13 tot 26 mei) wordt het DSO uitgebreid getest en waar nodig technische problemen opgelost. Het DSO en het Omgevingsloket zijn dan weer bereikbaar maar nog niet officieel vrijgegeven. Dit betekent dat u vanaf 13 mei weer kunt oefenen, bijvoorbeeld met de vergunningcheck met de landelijke werkzaamheid ‘Tankstation starten of veranderen’ of de aanvraag met de landelijke activiteit ‘Milieubelastende activiteit – Vergunning’ (sub-activiteiten: Tankstation en tanken van voertuigen LNG). Hierbij kunt u dus wel last hebben van (tijdelijk) niet werkende software. Gebruiken op eigen risico dus.

Aansluiten op het DSO niet mogelijk

Aansluiten op het DSO is van woensdag 6 mei tot en met dinsdag 26 mei ook niet mogelijk. Als u staat ingepland in deze periode ontvangt u via uw leverancier of via de migratiecoördinator een nieuw datumvoorstel.

Demo-omgeving wel beschikbaar

De demo-omgeving van het Omgevingsloket blijft beschikbaar. Hier kunt u diverse demo's doorlopen en kennismaken met Regels op de kaart, Checken en Aanvragen.



Delen

  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen op Twitter

pdf maken

  • pdf maken

Vraag het onze experts!

Hebt u een vraag of suggestie over de implementatie van de Omgevingswet? Gebruik dan onderstaand formulier, het Informatiepunt Leefomgeving staat tot uw dienst!

Vragenformulier

Tel: 088 - 797 07 90
Bereikbaar op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur.

Alle informatie om u voor te bereiden op de Omgevingswet

Interbestuurlijke samenwerking

Het programma Aan de slag met de Omgevingswet is een samenwerkingsverband van gemeenten (VNG), provincies (IPO), waterschappen (UvW) en het Rijk. Het programma ondersteunt overheden, maatschappelijke partners, bedrijven, initiatiefnemers en belanghebbenden om te kunnen werken met de wet.

Over deze site

  • Programma Aan de slag
  • Informatiepunt Leefomgeving
  • Verantwoording
  • Toegankelijkheid
  • Privacyverklaring
  • Cookies
  • Contact
  • Archief

Volg ons

  • @aandeslagow
  • Omgevingswet op LinkedIn
Rijksoverheid
Unie van Waterschappen
Vereniging van Nederlandse Gemeenten
Interprovinciaal overleg