Ga naar de inhoud
Direct naar
  • Contact
Aan de slag met de Omgevingswet
Zoeken in deze site
  1. Home 
  2. Actueel 
  3. Nieuws 
Menu
  • Home
  • Actueel
  • Bijeenkomsten
  • Implementatie
  • Oefenen
  • Ondersteuning
  • Contact
  • Contact

Wooncarrière maken in Charlois dankzij de Crisis- en herstelwet

Gepubliceerd op 8 juni 2020

De ministerraad heeft op voorstel van minister Ollongren van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties ingestemd met de 22e tranche van de Crisis- en herstelwet (Chw). De projecten uit deze tranche zorgen onder andere voor een diverser woningaanbod.

Van kleinere naar grotere woning

Zo regelt een nieuw Chw-experiment dat bepaalde woningen in 3 wijken in het Rotterdamse stadsdeel Charlois tijdelijk verhuurd kunnen worden voor een periode van 14 jaar, in plaats van 7 jaar. Daarna kunnen deze woningen worden samengevoegd tot grotere woningen. Hierdoor kunnen inwoners een 'wooncarrière' maken in Charlois: verhuizen van een kleinere naar een grotere woning. Dat is op dit moment niet mogelijk door de eenzijdige woningvoorraad in dit stadsdeel.

Vergunningvrij bouwen

Daarnaast wordt het Rotterdamse experiment Architect aan Zet verlengd tot 2022. Hiermee kunnen inwoners – onder begeleiding van architecten – vergunningvrij huizen bouwen of dakkapellen plaatsen.

Werk maken van duurzaamheidsdoelen

Gemeenten gebruiken de Chw ook om hun duurzaamheidsambities te realiseren. In een nieuw Chw-experiment uit de 22e tranche gaat de gemeente Amsterdam bijvoorbeeld aan de slag met het terugwinnen van energie en grondstoffen uit afvalwater in het stadsdeel Noord. Dat kan door het aansluiten van nieuwe woningen op twee verschillende rioolsystemen. Met een ander Chw-project wil de gemeente Amsterdam een ondergronds afvaltransportsysteem voor de nieuwe Sluisbuurt ontwikkelen. Met zo'n systeem kan afval beter worden gescheiden.

Crisis- en herstelwet

De Chw loopt vooruit op de Omgevingswet. Door de Chw kunnen gemeenten nu al experimenteren met elementen uit de Omgevingswet. Het experiment Architect aan Zet uit de 22e tranche is hier een voorbeeld van. In eerdere experimenten gebruikten gemeenten de Chw bijvoorbeeld voor flexibelere bestemmingsplannen die ruimte bieden aan nieuwe woningen en duurzaamheidsprojecten.

In totaal lopen op dit moment 400 Chw-projecten in 200 gemeenten. Via een halfjaarlijkse wijziging van het Besluit uitvoering Chw – de zogeheten tranches – kunnen nieuwe experimenten worden toegevoegd. De 22e tranche wordt nu voorgelegd aan het parlement. Door middel van een ministeriële regeling onder de Chw kunnen snel nieuwe projecten worden toegevoegd aan bestaande experimenten.

Verder lezen

  • Nieuwsbericht Vergunningvrij bouwen op website Dagblad010


Delen

  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen op Twitter

pdf maken

  • pdf maken

Vraag het onze experts!

Hebt u een vraag of suggestie over de implementatie van de Omgevingswet? Gebruik dan onderstaand formulier, het Informatiepunt Leefomgeving staat tot uw dienst!

Vragenformulier

Tel: 088 - 797 07 90
Bereikbaar op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur.

Alle informatie om u voor te bereiden op de Omgevingswet

Interbestuurlijke samenwerking

Het programma Aan de slag met de Omgevingswet is een samenwerkingsverband van gemeenten (VNG), provincies (IPO), waterschappen (UvW) en het Rijk. Het programma ondersteunt overheden, maatschappelijke partners, bedrijven, initiatiefnemers en belanghebbenden om te kunnen werken met de wet.

Over deze site

  • Programma Aan de slag
  • Informatiepunt Leefomgeving
  • Verantwoording
  • Toegankelijkheid
  • Privacyverklaring
  • Cookies
  • Contact
  • Archief

Volg ons

  • @aandeslagow
  • Omgevingswet op LinkedIn
Rijksoverheid
Unie van Waterschappen
Vereniging van Nederlandse Gemeenten
Interprovinciaal overleg