Ga naar de inhoud
Direct naar
  • Contact
Aan de slag met de Omgevingswet
Zoeken in deze site
  1. Home 
  2. Implementatie 
  3. Ervaringen van anderen 
  4. Interviews 
Menu
  • Home
  • Actueel
  • Bijeenkomsten
  • Implementatie
  • Oefenen
  • Ondersteuning
  • Contact
  • Contact

‘Toewerken naar een gestroomlijnd proces’ – In gesprek met Jasmijn van Tilburg

Gepubliceerd op 30 september 2022

Voor de aanleg of uitbreiding van een snelweg of de versterking van een primaire waterkering is een projectbesluit nodig. Daarmee worden complexe projecten met een publiek belang mogelijk gemaakt. De nieuwe Omgevingswet brengt ook op dit vlak veranderingen met zich mee. We nemen de stand van zaken door met Jasmijn van Tilburg, senior adviseur omgevingsrecht & ruimtelijke ordening bij BRO.

Kun je iets vertellen over de betrokkenheid van rijkspartijen met betrekking tot het instrument projectbesluit?

Jazeker. Voor de zomervakantie hebben alle rijkspartijen hard meegewerkt aan de doorontwikkeling van de technische eisen voor het projectbesluit voor de implementatie van de Omgevingswet. Die technische eisen zijn vervat in het TPOD Projectbesluit (het Toepassingsprofiel Omgevingsdocumenten voor het projectbesluit). Het TPOD Projectbesluit is nodig om een projectbesluit te kunnen publiceren en raadplegen in het DSO.

De totstandkoming ervan ging gepaard onder ‘stoom en kokend water’. Er zijn heel wat sessies aan voorafgegaan om iedereen binnen het Rijk hierin mee te nemen en te komen tot resultaat. Dit is echt gezamenlijk met alle rijkspartijen tot stand gekomen. De technische eisen vormen de basis om de software te kunnen ontwikkelen.

Kun je wat vertellen over de software? Bijzonder dat hetzelfde softwarepakket door alle rijkspartijen wordt gebruikt?

Het Rijk heeft via het Serviceteam Rijk (STR) de software centraal ingekocht via een aanbestedingsprocedure. We zitten nu net na de zomer van 2022 nog wel echt in de ontwikkelfase. Maar er is een eerste versie en we zijn nu volop aan het testen. Het blijft spannend!

Goed werkende software ondersteunt een gestroomlijnd en gestandaardiseerd werkproces. Dat moet het opstellen van een projectbesluit uiteindelijk wel makkelijker maken.

Kun je iets vertellen over de eerste stappen om het projectbesluit in het DSO te krijgen?

Vorig jaar rond deze tijd is een eerste pilot gestart om het projectbesluit in het DSO te krijgen. Toen was er nog geen software beschikbaar en de technische eisen aan het projectbesluit waren nog niet doorontwikkeld. In juridische zin was dit ook een nieuw instrument dus we hadden weinig houvast. Dat maakte het een grote ontdekkingstocht.

Wat is de taakverdeling tussen Serviceteam Rijk en de rijkspartijen afzonderlijk als het gaat om de totstandkoming van een projectbesluit? Kun je voorbeelden geven?

Het STR heeft de software ingekocht en faciliteert de rijkspartijen. Dat heeft als voordeel dat maar 1 partij verantwoordelijk is voor het beheer van de software.

Elke rijkspartij kan vervolgens gebruikmaken van de software voor het opstellen van een projectbesluit. Dit wordt vaak uitbesteed aan externe (ingenieurs)bureaus. Dat betekent dat het STR op verzoek van de rijkspartij ook deze bureaus toegang kan geven tot de software.

Zodra zo’n projectbesluit gereed is en goedgekeurd door de betreffende rijkspartij, kan het STR het projectbesluit publiceren. Het STR zorgt ervoor dat het projectbesluit in het Omgevingsloket van het DSO wordt gepubliceerd en raadpleegbaar is.

Zo ontstaat dus een digitaal samenspel waarbij iedere partij geacht wordt het geheel te kunnen overzien. Heel spannend dus! Zeker vergeleken bij de huidige situatie (met inpassingsplannen en Tracébesluiten) waarbij elke partij onafhankelijk van elkaar haar ‘eigen ding’ in haar eigen software doet.

Wat verwacht je dat het komende jaar gaat gebeuren?

Het zal in het begin voor iedere rijkspartij even ‘uitvinden’ zijn maar na 2 projectbesluiten zal het veel gemakkelijker gaan. Verder vormt 1 januari 2023 natuurlijk geen einddatum met een punt maar met een komma. De doorontwikkeling zal gewoon verdergaan.

Je bent extern, begreep ik. Wat is je ervaring om met zoveel rijkscollega’s samen te werken?

Ja, dat klopt. Ik heb in het verleden al vaak met rijkscollega’s gewerkt en daarom ken ik de werkmethodes. De Omgevingswet is voor iedereen nieuw. Het is heel erg leuk en interessant om collega’s te kunnen helpen met de implementatie ervan.



Delen

  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen op Twitter

pdf maken

  • pdf maken

Vraag het onze experts!

Hebt u een vraag of suggestie over de implementatie van de Omgevingswet? Gebruik dan onderstaand formulier, het Informatiepunt Leefomgeving staat tot uw dienst!

Vragenformulier

Tel: 088 - 797 07 90
Bereikbaar op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur.

Alle informatie om u voor te bereiden op de Omgevingswet

Interbestuurlijke samenwerking

Het programma Aan de slag met de Omgevingswet is een samenwerkingsverband van gemeenten (VNG), provincies (IPO), waterschappen (UvW) en het Rijk. Het programma ondersteunt overheden, maatschappelijke partners, bedrijven, initiatiefnemers en belanghebbenden om te kunnen werken met de wet.

Over deze site

  • Programma Aan de slag
  • Informatiepunt Leefomgeving
  • Verantwoording
  • Toegankelijkheid
  • Privacyverklaring
  • Cookies
  • Contact
  • Archief

Volg ons

  • @aandeslagow
  • Omgevingswet op LinkedIn
Rijksoverheid
Unie van Waterschappen
Vereniging van Nederlandse Gemeenten
Interprovinciaal overleg