Ga naar de inhoud
Aan de slag met de Omgevingswet
Zoeken in deze site
Kruimelpad
Home  Thema's  Lucht  Maatregelen stofemissie bij op- en overslag en bewerken van goederen  Factsheets sorteren bulkgoederen: 
Menu
  • Home
  • Actueel
  • Bijeenkomsten
  • Regelgeving
  • Digitaal stelsel
  • Implementatie
  • Thema's
  • Contact

T5.5 Infraroodherkenning

Een transportband is voorzien van infraroodcamera's die kunnen bepalen wat voor soort materiaal met de transportband voorbij komt.

Natuurlijk vervangingsmoment

Nee

Toepasbaarheid

Soort bedrijven: afvalverwerking, recycling.

Aanvoer

Stuifklasse: S3, S4, S5.

Aard materiaal: spanen, brokken.

Productvoorbeelden: plastic, hout, papier, metaal.

Afvoer

Stuifklasse: S3, S4, S5.

Aard materiaal: spanen, brokken.

Productvoorbeelden: PET, PVC, polyethyleen, polypropeen, piepschuim, hout, papier, metaal.

Beschrijving

Een transportband is voorzien van infraroodcamera's die in het onzichtbare gedeelte van het spectrum kunnen zien en kunnen bepalen wat voor soort materiaal met de transportband voorbij komt. Elke soort materiaal absorbeert het infrarode licht op een herkenbare eigen wijze. De infraroodcamera geeft aan een computer informatie over soorten materialen die voorbij komen. De computer stuurt een korte luchtstraal die geselecteerd materiaal van de transportband blaast zodat op die manier het geselecteerde materiaal wordt gescheiden van de totale materiaalstroom.

Financiële aspecten

Bedrijfseffecten

Kosten: investering, onderhoud.
Nuts: elektriciteit.
Hulp- en reststoffen: geen.
Personeel: bediening, onderhoud.

Kosten

Afhankelijk van specificaties.

Aanvullende informatie

Stofbepalende factoren: de installatie kan open uitgevoerd zin voor S4 en S5 stoffen.

Stofbepalende fasen: aanvoer, bewerking, afvoer.

Aanvullende maatregelen

Bevochtigen en vernevelen (M01)
Beperken (M02)
Windreductie (M04)
Afsluiten (M05)
Afzuigen (M06)

Optimalisatie techniek

--

Vervanging door

--

Processtap

Sorteren

Emissie

Het scheiden kan in de openlucht worden uitgevoerd voor S4 en S5 stoffen. Aandacht moet worden besteed aan het verwaaien van onder andere plastic en piepschuim.

Voor- en nadelen milieu

Een onderscheid tussen bijvoorbeeld polypropeen met een hoge dichtheid (zogenoemd HDPP) en polypropeen met een lage dichtheid (LDPP) is nog niet mogelijk.



Delen

  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen op Twitter

PDF maken

  • PDF maken

Vraag het onze experts!

Heeft u een vraag over de Omgevingswet of onderliggende wetgeving? Of wilt u iets weten over praktische toepassingen of digitale voorzieningen?

Vragenformulier

Tel: 088 - 797 07 90
Bereikbaar op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur.

Alle informatie om je voor te bereiden op de Omgevingswet.

Interbestuurlijke samenwerking

Het programma Aan de slag met de Omgevingswet is een samenwerkingsverband van gemeenten (VNG), provincies (IPO), waterschappen (UvW) en het Rijk. Het programma ondersteunt overheden, maatschappelijke partners, bedrijven, initiatiefnemers en belanghebbenden om te kunnen werken met de wet.

Over deze site

  • Programma Aan de slag
  • Informatiepunt Ow
  • Verantwoording
  • Toegankelijkheid
  • Privacyverklaring
  • Cookies
  • Contact
  • Archief

Volg ons

  • @aandeslagow
  • Omgevingswet op LinkedIn
Rijksoverheid
Unie van Waterschappen
Vereniging van Nederlandse Gemeenten
Interprovinciaal overleg