Ga naar de inhoud
Aan de slag met de Omgevingswet
Zoeken in deze site
Kruimelpad
Home  Thema's  Water  Waterveiligheid  Primaire waterkeringen  Beoordelen primaire waterkeringen  Vraag en antwoord WBI  Documentatie WBI  Macrostabiliteit 
Menu
  • Home
  • Actueel
  • Bijeenkomsten
  • Regelgeving
  • Digitaal stelsel
  • Implementatie
  • Thema's
  • Contact

Kan binnen WBI2017/OI2014v4 gebruik gemaakt worden van sigma-tau relaties?

Kan binnen WBI2017/OI2014v4 gebruik gemaakt worden van sigma-tau relaties in plaats van individuele sterkteparameters?

Sigma-tau relaties kunnen in principe toegepast worden voor het karakteriseren van een schuifsterkte relatie voor effectieve spanningen en gedraineerd grondgedrag. Sigma-tau relaties kunnen niet worden gebruikt om de ongedraineerde schuifsterkte te modelleren. Dit omdat de berekening van de schuifsterkte in het momentenevenwicht van een glijvlakberekening op een andere manier wordt afgehandeld voor effectieve
schuifsterkte parameters en ongedraineerde schuifsterkte. Zie hiervoor de handleiding van D-Geo Stability.
Bij het toepassen van sigma tau-relaties voor gedraineerde schuifsterkte parameters dient wel het effect van de dilatantiehoek cq het niet associatief rekenen in rekening te worden gebracht.
Hierbij moet nog worden opgemerkt dat het werken met sigma-tau relaties vanuit de theorie in principe niet voor de hand ligt. WBI2017 en OI gaan uit van grondgedrag overeenkomstig de Critical State Soil Mechanics (CSSM) theorie. Daarbij wordt uitgegaan van een rechtlijnig verloop van de bezwijkomhullende. Een gekromd verloop van de bezwijkomhullende was in het verleden een resultaat van de werkwijze met celproeven en meertraps triaxiaalproeven. Proefresultaten van celproeven vertoonden vaak een gekromd verloop in de tau-sigma ruimte. Bij gebruik van triaxiaalproeven en interpretatie volgens CSSM theorie is dit gekromd verloop niet aan de orde.
Wanneer sigma-tau relaties worden gebruikt in de context van het WBI ligt het voor de hand om dit te doen in de Toets op Maat en nut en noodzaak van deze werkwijze duidelijk aan te tonen.

[18012405]



Delen

  • Delen op Facebook
  • Delen op LinkedIn
  • Delen op Twitter

PDF maken

  • PDF maken

Vraag het onze experts!

Heeft u een vraag over de Omgevingswet of onderliggende wetgeving? Of wilt u iets weten over praktische toepassingen of digitale voorzieningen?

Vragenformulier

Tel: 088 - 797 07 90
Bereikbaar op werkdagen van 09.00 tot 17.00 uur.

Alle informatie om je voor te bereiden op de Omgevingswet.

Interbestuurlijke samenwerking

Het programma Aan de slag met de Omgevingswet is een samenwerkingsverband van gemeenten (VNG), provincies (IPO), waterschappen (UvW) en het Rijk. Het programma ondersteunt overheden, maatschappelijke partners, bedrijven, initiatiefnemers en belanghebbenden om te kunnen werken met de wet.

Over deze site

  • Programma Aan de slag
  • Informatiepunt Ow
  • Verantwoording
  • Toegankelijkheid
  • Privacyverklaring
  • Cookies
  • Contact
  • Archief

Volg ons

  • @aandeslagow
  • Omgevingswet op LinkedIn
Rijksoverheid
Unie van Waterschappen
Vereniging van Nederlandse Gemeenten
Interprovinciaal overleg