Overzicht downloads financiële effecten
Zoeken in de index
Dit rapport brengt de eenmalige en structurele directe financiële effecten van de Omgevingswet voor burgers, bedrijven en de (mede)overheden in beeld.
De financiële effecten van de Omgevingswet uit eerdere onderzoeken naar deze effecten zijn geactualiseerd voor wat betreft de aantallen en de kosten (of baten).
Onderzoek naar de financiële effecten voor bedrijven, burgers en overheden van de Aanvullingsregeling geluid.
Onderzoek naar de financiële effecten voor bedrijven, burgers en overheden van de Invoeringsregeling van de Omgevingswet.
Onderzoek naar de financiële effecten voor bedrijven, burgers en overheden van enkele onderdelen van de stelselherziening Omgevingswet die niet in andere rapporten aan bod komen.
Onderzoek naar de financiële effecten voor bedrijven, burgers en overheden van de Aanvullingsregeling bodem.
Onderzoek naar de financiële effecten voor bedrijven, burgers en overheden van de knip die de Omgevingswet introduceert tussen het technische en het ruimtelijke aspect van een bouwactiviteit.
Onderzoek naar de financiële effecten van de invoering van het Informatiepunt Omgevingswet (IPOw) en de landelijke voorziening van het Digitaal Stelsel Omgevingswet (DSO-LV).
Onderzoek naar de lasten en baten van gemeenten, provincies en waterschappen onder de huidige wetgeving van die taken die straks onder de Omgevingswet en daarmee samenhangende wet- en regelgeving zullen vallen.
Onderzoek naar de financiële effecten voor bedrijven, burgers en overheden van de wijzigingen rondom ruimtelijke besluiten door de Omgevingswet. Het gaat met name om de effecten van het omgevingsplan.
Onderzoek naar de kosten voor bestuursorganen van de overgang naar de Omgevingswet.
Onderzoek naar de financiële effecten voor bedrijven, burgers en overheden van de wijzigingen rondom de milieuvergunning als onderdeel van de invoering van de Omgevingswet.
Onderzoek naar de financiële gevolgen van het Aanvullingsbesluit bodem.
Onderzoek van de financiële effecten van het Invoeringsbesluit van de Omgevingswet voor bedrijven, burgers en overheden.
Onderzoek van de financiële effecten van de Omgevingsregeling voor bedrijven, burgers en overheden.
Gemeenten zijn druk bezig met de voorbereiding op de komst van de Omgevingswet. Dit raakt ook het financiële domein van gemeenten. Het is belangrijk dat gemeenten hier nu al mee aan de slag gaan. Wat zijn de kansen en uitdagingen? Deze notitie biedt hiervoor materiaal.
Per 1 juli 2018 is de actualiseringsplicht van bestemmingsplannen vervallen. Cebeon heeft onderzocht wat dit financieel betekent voor met name gemeenten.
In de periode van 2012 tot nu heeft SIRA Consulting een reeks onderzoeken uitgevoegd waarin de financiële effecten van de Omgevingswet in kaart zijn gebracht.
Download 'Financiële effecten Invoeringswet'
Download 'Financiële effecten AMvB's Omgevingswet'